HANDMADE, WNĘTRZE

Świąteczne ozdoby: papierowe choinki na…choinkę!

Pomysł na papierowe choinki powstał podczas szukania świątecznych inspiracji do mieszkania.

Do tej pory, naszą coroczną ozdobą w grudniu była mała przenośna choinka – tak, już ubrana. Pewnie domyślacie się, jak może ona wyglądać po 3 latach wkładania, rozkładania i chowania. No właśnie. W tym roku postanowiłam coś zmienić i wykorzystać swoje umiejętności wyplatania papierowej wikliny. Tak oto, narodziły się papierowe choinki 🙂

Dlaczego takie kolory?

 

Nasze mieszkanie jest bardzo jasne i minimalistyczne, dlatego świąteczne drzewko nie mogło być wielkie, przekoloryzowane i ciężkie. Mój pierwszy plan zakładał wykorzystanie wazonu z gałązkami, na których wcześniej były zawieszone serduszka (też z papierowej wikliny:P). Zamiast serduszek miały się pojawić małe choinki w trzech kolorach; białym, czerwonym i szarym. Całość miały dopełnić lampki LED na bezbarwnym kablu.

Po konfrontacji pomysłu z możliwościami osiedlowych kwiaciarni i sklepików z pierdółkami moja wizja nieco uległa zmianie. Zamiast lampek LED kupiłam białe cotton balls (choć tak bardzo chciałam zrobić je sama!). Do brązowych gałązek dokupiłam białe, cieńsze i nieco brokatowe gałązki, a że (jak wiecie) mój biały lakier okazał się być niefajny, a na stanie zamiast czerwonego miałam tylko lakier bordowy, to ostatecznie zrobiłam choinki w tylko w tych dwóch kolorach (bordo i szarość).

 

Po dodaniu białych gałązek cała kompozycja stała się większa i dostojniejsza (jak przystało na alternatywę dla świątecznego drzewka:)) Kilka papierowych choinek postanowiłam urozmaicić brokatem, który znalazłam gdzieś w czeluściach mojego pudełka z różnościami. Białe cotton balls zastąpiły białe choinki, ale też dały fajny efekt „bombek”.

Nasze drzewko stanęło na komodzie przy telewizorze.

 

Wieczorowa prezentacja

Wszyscy wiemy, że w okresie zimowym szybko robi się ciemno, ale to właśnie ta pora zdaje się być najlepsza dla świecących dekoracji. Zobaczcie, jak prezentuje się drzewko wieczorem.

 

 

 

I to już wszystko 🙂

Jeśli chcecie zobaczyć w jaki sposób wykonałam papierowe choinki kliknijcie TU.

Jak się Wam podobają takie świąteczne ozdoby i ich wykorzystanie? Czy macie swoje alternatywy dla tradycyjnej choinki?