PORADNIKI

Jak zrobić okrągłe etykietki do ziół? – DIY

Biała Morela rozszerza swoje umiejętności  i uczy się zaawansowanych opcji w programach graficznych. Teraz przygotowała szablony etykiet do ziół, bo sama chciała je mieć. Zamiast pędzić do sklepu i kupić gotowe, postanowiła, że zrobi je sama. Teraz i Ty możesz wykonać je samodzielnie. 

 

Etykietki do ziół – jak wykonać?

 

1. Pobierz gotowy szablon etykietek, które stworzyła Biała Morela. Etykietki są dostępne w 3 kolorach, dlatego wybierz sobie te, które według Ciebie są najfajniejsze! Pamiętaj, że białe etykietki (a tak naprawdę przezroczyste) możesz wydrukować na kolorowym papierze, wtedy otrzymasz etykietkę w Twoim ulubionym kolorze.

 

Morelkowy tip: Biała Morela wydrukowała swoje etykietki na papierze satynowym – tak doradził jej miły Pan z ksero. Dzięki temu etykietki są sztywne, a nadruk na nich bardzo dobrze prezentuje się. Ile ją to kosztowało?

Dwa wydruki czarno-białe + papier satynowy =2 zł

Jeden wydruk kolorowych etykietek + papier satynowy = 2, 50 zł.

Jeden wydruk czarno-biały + kolorowy papier (nie był to papier satynowy) = 2 zł

 

2. Przygotuj nożyczki, taśmę klejącą i patyczki do szaszłyków. Do przyklejenia etykiet na patyczek możesz użyć również kleju na gorąco lub innej taśmy (dwustronnej, szarej itd).

 

3. Wydrukowany szablon wytnij, tak jak chcesz. Wykropkowany okrąg ma za zadanie ułatwić wycinanie. 

 

4. Już masz? Super! Teraz kolej na przyklejanie etykietek. Biała Morela uznała, że najwygodniej będzie jej przyklejać etykietki zwykłą taśmą klejącą. 

 

5. Wybierz pierwszą etykietkę i do dzieła! 

 

6. Odwróć ją na drugą stronę. Przyłóż patyczek mniej więcej w połowie wysokości etykietki pilnując, aby napis cały czas był ustawiony w pozycji poziomej. 

 

7. Utnij kawałek taśmy klejąc i przyklej patyczek do etykietki.

 

8. I gotowe! 

 

Tak prezentują się etykietki w pozostałych kolorach: